DUALARLA ANILDI

DUALARLA ANILDI

17 Nisan 2012 yılında görevi başında bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak hayattan koparılan Dr. Ersin Arslan, katledilişinin 12. yılında isminin verildiği hastanede ve mezarı başında dualarla anıldı.

 

17 Nisan 2012 yılında görevi başında  hasta yakını tarafından bıçaklanarak hayattan koparılan Dr. Ersin Arslan,  isminin verildiği  hastanede ve mezarı başında  dualarla anıldı.
Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  yapılan anma törenine Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Emine Korkmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Cihat Rıfat Yılmazer, Dr.Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Serdar Türkmen,  İdari ve Mali İşler Müdürü ve Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akmaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Gündüz’ün yanı sıra çok ayıda sağlık çalışanı katıldı.
Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen törende konuşan Başhekim Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Çelikkıran, 12 yıl önce yaşanan karanlık olayın acısının hala  ilk günkü gibi taze olduğunu dile getirdi.

 


 

HAYALLERİNİ O KANLI ÖNLÜĞÜNDE BIRAKTI
30 Yaşında katledilen Ersin hocanın hiç yaşlanmadığını ve hep 30 yaşında kaldığını belirten Çelikkıran “O kanlı günden bu güne tam 12 yıl geçti. 12 karanlık yıl ama acısı ilk gün gibi taze. Yıllar ve mevsimler hızla geçiyor, bizler yaş alıyoruz. Ersin hocamız yaşlanmıyor. Çünkü o artık hep 30 yaşında. Çünkü O umutlarını, gelecek hayallerini o kanlı önlüğünde bıraktı. Özveriyle tedavi ettiği hastasının yakını tarafından  katledildi. Düşünülmeden ve acımadan.” dedi.
 

 

AYIRDILAR ONU BİZLERDEN
Dr. Ersin Arslan’ın pırıl pırıl hayat dolu, hayalleri olan, hastalarına şifa dağıtan bir fidan olduğunu dile getiren Çelikkıran ”Ersin hocamız , hastalarına en iyi hizmeti sunmayı planlayan ve uygulamak için gayret gösteren bir fidandı. Evet bu fidana 12 yıl önce  , özveriyle baktığı bir hastasının yakını  tarafından saldırıdı, bıçak darbelerine maruz kaldı ve tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Kopardılar  onu çok sevdiği mesleğinden, Ayırdılar onu bizlerden. Ayrıldık. Anıları kaldı bizimle. Tebessüm kaldı yüzümüzde hatırladıkça onu, İnsan hem tebessüm eder hem de boğazına düğümlenen bir acı kalır mı? Bizde kaldı.” diye konuştu.
 

 

HER TÜRLÜ ŞİDDETİ KINIYORUM.
Çelikkıran sözlerini şöyle tamamladı: “Bu gencecik insan, bu hayat dolu insan, gelecekte bu topluma daha ne kadar verimli hizmetler vereceğinin planını yapan bu insan, bir gözü dönmüşün saldırısı sonrası hayata veda etti. Dr. Ersin Arslan bir görev şehidi oldu. Dr. Ersin Arslan’a Allah'tan rahmet diliyor, kederli ailesine ve sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz. Bütün zorlu şartlarda özveriyle çalışıp, didinen tüm sağlık çalışanlarımız adına bir kez daha sağlıkta yapılan şiddeti kınıyorum.”Anahtar Kelimeler: DUALARLA ANILDI