Yazı Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 08:56
 
Doktor baharı geçirir... Ama yediği kazığı unutmaz!
M.Ali Rıza TORUN
saglikilan@hotmail.com
 
 

Bir doktor arkadaşım yazdı. Sizlerle paylaşmak istedim...

 

Çocukların bakıcısı işten ayrılmış. "Doktur bey, siz riksli gruptasınız. Ya bana da bulaşırsa" demiş giderken. Üzülmüş emoji koyuyorum paylaşımın altına.

 

Haftada bir eve gelen temizlikçinin gelmediğini yazmış bir diğeri. Telefonda "doktorlarda daha çok korona olur, kocam izin vermiyor" demiş. Ona da  ekliyorum.

 

Hastaneden nöbet çıkışı mahallenin fırınına uğramış öteki. Kasadaki tanımış. "Hocam kuyruğa girme gel hemen vereyim ekmeğini" demiş. Gururlanmış arkadaş, şişirmiş göğsünü. Eklemiş kasadaki, "sende korona neyin vardır, bulaştırma bize" demiş. Kuyruktakiler açılmış hafiften. Bizimkinin göğüs sönmüş, omuzlar düşmüş. Ona da .

 

Geçici görevle başka ile gitmiş bir diğeri. 15 günlüğüne eşyalı ev kiralayacak. Ev sahibi doktora vermem demiş. "Virüs bana da bulaşır". Bir  de buna.

"Arsa bakmaya geldim, inşaatçıyım deseydiniz tutardınız evi" demiş bir arkadaş. Eklemiş "artık hiçbir yerde söylemiyorum doktor olduğumu"

 

Ben de altına şunu yazdım;

 

"Benzincide kasa kuyruğundayım. Önümdekiyle açılan arayı arkadan bana şarj yaparak kapatmaya çalışana dönüp sert bakınca, "nooldu rahatsız mı oldun" diyen iri kıyıma "yok rahatsız olmadım, senin için endişelendim, hastanede çalışan doktorum" dedim. O zamana kadar bir insanın gerisin geriye üç metre sıçradığını hiç görmemiştim."

Baktım birsürü  konmuş yazdığımın altına.

Biz doktorlar hep birlikte güldük.

Az önce bir sağlık çalışanı bayan mesaj gönderdi. Bir süre önce eşinden ayrılmış. Ayrıldığı eşi çocuğunu görmek istemiyormuş, Corona bulaşır diye, üzüldüm..

 

*****

BİNGÖL’DE DOKTORU OTELE ALMADILAR

 

Sağlıkçıları alkışladık, onları anlıyoruz dedik ama Bingöl’de yaşanan olay pes dedirtti.

 

Bingöl’de görev yapan bir doktor, 72 saat aralıksız kaldığı hastaneden korona virüs tedirginliğinden dolayı evine gitmedi. İkiz bebeklerinin sağlığını düşünerek eve gitmeyen doktor, Bingöl’de tanınan bir otele gidip orada kalmak istedi. Otelin resepsiyonuna bakan kişinin sağlıkçıları otele almama kararlarının olduğunu söyledi. Dışarıda kalan doktor son olarak öğretmen evine gidip geceyi orada geçirmiş.

 

*****

 

Edirne Devlet Hastanesi acil serviste sağlık çalışanıyım. Sevdiklerimi korumak için 7 gündür yurt dışında yaşayan bir dostumun evinde kalıyorum. Site sakinleri benden rahatsız olup, değerli dostumu arayıp evden çıkmamı istemişler...

 
Etiketler: Doktor, baharı, geçirir..., Ama, yediği, kazığı, unutmaz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı