Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 10:21
 
Skandal İfadelerde Bulunan Başhekim İstifa Etti
"Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız., arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar" sözleriyle tepkileri üzerine toplayan Başhekim Doğan Yıldırım'ın istifa ettiği öğrenildi.
SAĞLIK Haberi
Skandal İfadelerde Bulunan Başhekim İstifa Etti

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hastanenin WhatsApp grubunda hemşireler için yazdığı mesajlarda “Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız, arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar, hastaların battaniyesi eksik, çarşafı yırtık, yastığı yok.” ifadelerini kullanması üzerine soruşturma başlatılmıştı. O başhekim sosyal medyadan istifa ettiğini duyurdu.

 

 

 

İşte istifa paylaşımı:

 

“01 Haziran 2015 tarihinde Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak göreve başladım. Göreve geldiğim günden itibaren mesai mefhumu gözetmeden çalıştım.

 

Bu çerçevede hastanemizde Palyatif Bakım Merkezi, Fizik Tedavi Merkezi, Özdere Semt Polikliniği, Evde Sağlık Hizmetletinin müstakil bir birim olarak güçlendirilmesi, Hastane ana binasının daha iyi koşullarda hizmet vermesi için teknik altyapısının güçlendirilmesi, yeni ve teknolojik cihazların hastaneye kazandırılması gibi daha iyi hizmet sunabilme adına gerekli çalışmaları yaptım.

 

Sağlık Bakanlığımızın belirlediği Politikalar ve ilkeler çerçevesinde, İl Sağlık Müdürlüğümüzün öncülüğünde gerek hastanenin çağdaş yönetilmesi ve gerekse halkımıza kaliteli sağlık hizmetleri verilmesi konusunda üzerimize düşeni yaparak sadece ilçemize değil çevre ilçelerimize de hizmet sunan bir hastane durumuna geldik.

 

Özellikle bütün dünyayı etkileyen salgın sürecinde Bakanlığımızın belirlediği doğrultuda Pandeminin engellenmesi ve hastalarımızın tedavi edilmesi noktasında; doktor, hemşire, ebe, sağlık memuru, röntgen ve laboratuvar teknisyenleri, sağlık profesyonelleri (fizyoterapist, psikolog, diyetisyen, odiyometrist), veri kayıt personelleri, temizlik ve güvenlik görevlileri yani Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi sağlık çalışanları olarak topyekün insanüstü bir mücadele verdik, vermeye devam ediyoruz.

 

Böyle zorlu bir süreçte, 7 gün 24 saat üzerinden, mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam ettim. Yoğun ve stresli bir günde, acil müdahale gerektiren bir hastanın gözden kaçtığını farkedip bizzat kendim müdahale etmemin akabinde serviste yatan hastaları ziyaretim esnasında yine bazı hastalarla ilgili eksiklikleri görmem üzerine nöbetçi hemşire ve doktorları uyardım. Sonrasında hastahanemiz nöbet usulüyle çalıştığı için covid servisi nöbetçi ekibinin yer aldığı Whatsup gurubundan diğer hekim arkadaşlarımın da daha dikkatli çalışmaları hususunda “dikkatsizlikten dolayı bir can bile kaybedersek vebali üzerimizedir duygusuyla” gerekli uyarıları yapmak istedim. Ancak o anki haleti ruhiyemle maksadı aşan ifadeler kullanmışım. Bundan dolayı da ziyadesiyle üzgünüm. Başta şerefli ve fedakar hemşire kardeşlerim olmak üzere tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımdan özür diliyorum.

 

İlkokul mezunu bile olmayan bir annenin ve inşaat ustası vatanperver bir babanın yetiştirdiği, “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturuyla çalışan bir Anadolu evladı olarak, 19 yıllık meslek yaşantımda beni tanıyan tüm meslektaşlarımın ve beraber çalıştığım hemşire kardeşlerim başta olmak üzere bütün sağlık çalışanlarının da tasdik edeceği gibi mesai arkadaşlarıma hiç bir ünvan ayrımı yapmadan ve kardeşlik hukuku içerisinde çalıştım.

 

Maksadı üzüm yemek olmayanlara fırsat tanımayarak, ne devletime, ne bakanlığıma ne de onur duyduğum şerefli geçmişime halel gelmesine müsade etmemek adına kendi isteğimle Başhekimlik görevinden çekiliyorum. Mensubu olmaktan şeref duyduğum Türkiye Cumhuriyetimizin yetiştirmiş olduğu bir hekim olarak aziz milletimize hizmet etmeye devam edeceğimi de bildirmek istiyorum.”

 

“Çok değerli arkadaşlarım meslektaşlarım

Sizlerle 4,5 yıl kader arkadaşlığı yaptık

Güzel günlerimiz oldu güldük eğlendik

Zaman zaman gerginlikler yaşadık

Tüm yaşananlar bir şeylerin güzel olması içindi yapılan işin kalitesinin daha iyi olması,insan sağlığı ve hastalarımızın kaliteli hizmet alması noktasında mücadelemizdi.

Yapı olarak asla hiç kimseyi incitmek kırmak istemem

Çalışmış olduğum süre içersinde ve 19 yıllık meslek yaşantım içerisinde temizlik elemanından veri kayıt elemanına ebe hemşireden doktorlara kadar hep kardeşlik hukuku içerisinde abi kardeş ilişkisi içerisinde görevimi ifa etmeye çalıştım

Hep hizmet odaklı olmaya çalıştım daha güzel daha iyi neler yapabiliriz hastanemize neler kazandırabiliriz diye elimden gelen çabayı gösterdim

Hastanede nöbet saatinde gördüğüm bazı olumsuzluklar karşısında covid servis ekibi WhatsApp grubundan dertleşme ve aksayan yönleri gösterme amacıyla bazı ifadeler kullanmıştım

O o anki yaşanan stres ve yorgunluğuma uykusuzluğuma bağlı olarak bazı maksadı aşan yanlış anlaşılan cümle ve tabirler kullanmışım

Beraber çalışmaktan onur ve gurur duyduğum hemşire arkadaşlarıma karşı bir yanlış anlaşılma oldu

İlkokul mezunu bile olmayan bir annenin ve inşaat ustası olan bir babanın evladı olarak devlet adabı ve terbiyesi ile yetiştirildim

Benim yüzümden il sağlık müdürümüze , gecesini gündüzüne katan Sayın sağlık bakanımız Fahrettin Koca beyfendiye ve Devletimizin kurumlarına hak etmedikleri bir şekilde benim yüzümden alçakça saldırılmasına müsaade etmeyeceğimdan dolayı

Görevimden istifa ediyorum

Bizler gelip geçici insanlarız aslolan Devletimizdir, devletimizin kurumlarıdır’’

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı