Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 10:13
 
Sağlık Çalışanlarının sağlığını korumadan halkın sağlığına sahip çıkamazsınız.
Şehitkamil Devlet Hastanesinde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın akrabaları yoğun bakımı basıp doktor arkadaşlarımıza, Sağlık Çalışanlarımıza saldırmış. Olaya müdahale eden kolluk güçleri bile hafif şekilde yaralanmışlar.
SAĞLIK Haberi
Sağlık Çalışanlarının sağlığını korumadan halkın sağlığına sahip çıkamazsınız.

Şehitkamil Devlet Hastanesinde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın akrabaları yoğun bakımı basıp doktor arkadaşlarımıza, Sağlık Çalışanlarımıza saldırmış.  Olaya müdahale eden kolluk güçleri bile hafif şekilde yaralanmışlar.  Toplum bu halde çok zamandan beri. Yaşanan pek çok olay da basına bile yansımıyor. Vatandaş çok basit düşünüyor. Hasta gelmiş, tedavi olup iyileşecek. Başka seçenek yok. Bu şekilde kalabalık gelip hastane basmak, bölgemizde aşiret yapısının devam etmesinden kaynaklanıyor. Bir kaç sene önce hastanemizde de bir aşiret grubu yatan çocukları için asistan doktorumuza, biz aşiretiz bu çocuk iyileşecek muhakkak demişti. Ben de servisin orta yerinde, böyle bir söz kullanmamaları gerektiğini, hastanede tüm çocuklara eşit muamele ettiğimizi, bir çocuğa bakıp diğerine bakmamanın vicdansızlık olacağını söylemiştim.  Bu Koronavirüs Salgını Sağlık Çalışanlarında moral bırakmadı. Salgının açık ve şeffaf yönetilmemesi, vatandaşın salgını hafife almasına neden oluyor. Baştan beri söylüyoruz, il il, ilçe ilçe vaka ve vefat sayıları açıklanmalı. Yaş, cinsiyet ve meslekleri açıklanmalı. Temaslı herkese test yapılmalı. Salgının yayılma özelliklerini filyasyon yaparak ortaya çıkarmalı. Sağlık Çalışanları ve Vatandaşlar Virüsün insafına terk edilemez. 


Sağlık Çalışanlarımıza Şehitkamil hastanesinde yapılan saldırı tüm yönleriyle ele alınıp, gerekli soruşturma muhakkak yapılmalıdır. 


Tüm Sağlık Çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun. Sağlık Çalışanlarının Sağlığını korumadan halkın sağlığına sahip çıkamazsınız.

 

Prof. Dr. Ercan Küçükosmanoğlu 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı