Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 12:14
 
Nikah törenlerine corona virüs düzenlemesi
Gaziantep’te bazı nikah salonlarında yaşanan yoğunluk ve vaka sayısındaki artışın ardından, nikah törenleri ile ilgili önemli bir karar alındı.
GÜNDEM Haberi
Nikah törenlerine corona virüs düzenlemesi

Gaziantep’te bazı nikah salonlarında yaşanan yoğunluk ve vaka sayısındaki artışın ardından, nikah törenleri ile ilgili önemli bir karar alındı. Buna göre, ikinci bir karara kadar Gaziantep’te nikah için salon tahsisi yapılmayacak. Nikah kıydırmak isteyenler, işlemlerini nikah memurluğunda yapabilecek.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’te nikah salonları çıkışlarında vatandaşların alınan kurullara uymaması ve yoğunluk yaşanması nedeniyle, 4 memurda koronavirüs vakası tespit edildi.


Bu gelişmenin ardından, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyeleri, Gaziantep Valiliği ile yaptıkları görüşmenin ardından, nikah törenlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılmaması kararını aldı.


Karara göre, evlenmek için belediyeye başvurup gün alan çiftelere, salon tahsisi yapılmayacak, nikah törenine izin verilmeyecek, sadece nikah memurluğunda kısıtlı sayıda kişi ile nikah kıyılmasına izin verilecek.


Öte yandan, düğün mevsimi olması nedeniyle, sadece belediyelerin değil, il ve ilçe müftülüklerinin de resmi nikah kıyabildikleri, yoğunluk yaşanmaması için müftülüklerin de kullanılabileceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı