Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 11:50
 
Koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı
Çin'in Sinovac firmasında üretilen 3 milyon dozluk CoronaVac aşısının Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarındaki test süreci devam ederken, koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı. Aşı randevusu mhrs.gov.tr sistemi ve ALO 182 üzerinden verilmeye başlandı.
SAĞLIK Haberi
Koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı

Çin’den 30 Aralık 2020’de Türkiye’ye getirilen ve Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan, tüm sıcaklık kontrol sistemi, jeneratör ve yedek sistemler bulunan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu’na nakledilen aşıların kabulü, sıcaklık kaydedici cihazlarla kontrolü ve uygunluğunun teyidinin ardından yapıldı.

 

AŞILAMA PERŞEMBE VEYA CUMA GÜNÜ BAŞLAYACAK

 

Aşılardan rastgele alınan numuneler, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) laboratuvarlarına sevk edilerek, en az 14 gün sürecek olan analiz süreci başlatıldı. Aşılamanın ise perşembe veya cuma günü başlaması bekleniyor.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN RANDEVULAR AÇILDI

 

3 milyon dozluk CoronaVac aşısının Türkiye’ye gelmesinin ardından test süreci başlarken, bugün koronavirüs aşısı için sağlık çalışanlarına randevu sistemi açıldı.

 

AŞI PROGRAMINDA SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLE HUZUREVLERİNDE KALANLAR İLK SIRADA

 

Bilim Kurulunca çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm oranı, olumsuz toplumsal etki riski gibi unsurlar göz önüne alınarak aşılamadaki genel öncelikler belirlendi. Buna göre aşılama çalışmalarının dört aşamada yürütülmesi planlandı.(medikritik)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı