Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 09:36
 
Hemşire, Doktor tarafından saldırıya uğradığını iddia etti!
İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevli hemşire Resul Kalkan sosyal medya hesabından saldırıya uğradığını iddia etti.
SAĞLIK Haberi
Hemşire, Doktor tarafından saldırıya uğradığını iddia etti!

Yüzünde ve boynunda çizikler oluşan Resul Kalkan yaşadığı saldırıyı sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı:

 

‘’Bakırköy Sadi Konuk  Acil Servisi kan alma bölümünde hemşire olarak görev yapmaktayım. Bugün bayan bir hasta ve iki bayan yakını kan almak için yanımıza geldi. O sırada arkadaşım yemekten geldi ve EKG birimindeki arkadaş, tek olduğu için onu yemeğe çıkarmak maksadıyla yerimden kalkıp EKG’ye doğru gittim.  Bunu gören o üç bayan. Nereye gidiyorsun bize de baksana diye tepki gösterdi. Nazik bir dille birim değiştireceğimi söyleyip EKG odasına gittim. Hasta yakını bayan arkamdan gelip bağıra çağıra ismimi istedi, ismimi vermeme rağmen bağırmaya devam etti. Sesimi etmedim çekip gitti.’’

 

‘DİŞ HEKİMİYİM’ DİYEN KADIN SALDIRDI

 

‘’Çok geçmeden ikinci kez gelip bağırdı ‘ş....., kö...., i..o..i., ben doktorum kimsin sen, sizler ölmeyi hak ediyorsunuz’ gibi sözler söyledi. Üstelik bunu söyleyen bir diş hekimi! Karşılıklı tartışmadan sonra hasta yakınları müdahalesiyle çekip gittiler. 3. Kez bağıra çağıra sövüp önümden geçtiler, ben de öyle küfür edemeyeceklerini söyledim. Diş hekimiyim diyen hasta yakını saha kimliğini yüzüme vururcasına gösterip üstüme doğru yürümeye başladı. Ben de durması için sağ elimle durdurmaya çalıştım. Tokat atıp cırmalamaya başladı. Kardeşi olduğunu düşündüğüm tekerlekli sandalyedeki sözde ‘hasta’da kalkıp bana vurmaya başladı. El kaldırmadım cevap vermedim. Bir diş hekiminin bunu yapma özgürlüğü olmamalı.’’

 

FAHRETTİN KOCA’YI ETİKETLEDİ

 

Olayın şokunu atlattıktan hemen sonra yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan hemşire, paylaşımına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketledi.

 

‘’Hukuki süreçle alakalı endişelerim var. Lütfen yapılan bu alçaklık kimsenin yanına kalmasın. Makamı ne olursa olsun hiçbir insanın böyle bir canilik yapma hakkı yok. Ceza almazlarsa ne yapmam lazım? Siz söyleyin Sayın Bakanım.” (medimagazin)

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı