Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 09:19
 
Filyasyon ekibindeki doktor kazada öldü!
Doktor Adil Özgür, Bursa'da korona virüsü denetimi nedeniyle gittiği fabrikadan çıkışta, dönüş yapmakta olan TIR'la filyasyon ekibinin aracı arasında kalınca hayatını kaybetti.
YAŞAM Haberi
Filyasyon ekibindeki doktor kazada öldü!

Bursa'da Doruk Sağlık Grubu Acil Servis Doktoru ve iş yeri hekimi Dr. Adil Özgür (60), hekimlik yaptığı Delphi-Aptiv fabrikasında koronavirüs denetimleri sırasında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Nilüfer ilçesi Akçalar Mahallesi'nde bulunan Delphi-Aptiv fabrikasında iş yeri hekimliği yapan Dr. Özgür, 4 Eylül Cuma günü koronavirüs denetimleri nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen filyasyon ekibi ile fabrikada bulunuyordu. Akçalar bölgesindeki fabrikada denetimlerin tamamlanmasının ardından Hasanağa Mahallesi'nde bulunan fabrikanın diğer şubesine gitmek üzere filyasyon ekibi ve fabrikanın İnsan Kaynakları Müdürü, saat 14.00 ve 15.00 sıralarında araçlarına bindiler. İnsan Kaynakları Müdürünün aracına binmek üzere yolun karşısına geçmeye çalışan Adil Özgür, bu sırada dönüş yapmakta olan tır ile filyasyon ekibinin aracı arasında sıkıştı.

 

Cenazesi Kanada'ya gönderildi

Sağlık ekiplerine yapılan ihbar üzerine olay yerine sevk edilen acil servis ekipleri, kaza geçiren Özgür'e ilk müdahalede bulundu. Ambulansla en yakın hastaneye kaldırılan Adil Özgür, yoldayken kalbi durarak hayatını kaybetti.

1960 yılında İran'ın Serab şehrinde doğan ve Kanada vatandaşı olan Dr. Adil Özgür, 1997'de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştu. Eşi ve çocukları Kanada'da yaşayan Dr. Özgür'ün cenazesi defnedilmek üzere Kanada'ya gönderildi.(Pelin Akdemir / Bursaport)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı