Haber Detayı
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 13:21
 
700 Bin Sağlık Çalışanı Atanmayı Bekliyor!
“Buradan Sağlık Bakanına seslenmek istiyorum” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurlunda atama bekleyen sağlık çalışanlarını gündeme getirdi.
SİYASET Haberi
700 Bin Sağlık Çalışanı Atanmayı Bekliyor!

“Buradan Sağlık Bakanına seslenmek istiyorum” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, TBMM Genel Kurlunda atama bekleyen sağlık çalışanlarını gündeme getirdi.

 

“Yeni Covid varyantlarına karşı daha güçlü bir sağlık sistemi için yaklaşık 40 branşta 700 bine yakın sağlık çalışanı atanmayı bekliyor” diyen Yılmazkaya, “Cerrahi anestezi teknikerleri, servis yoğun bakım hemşireleri, odyoloji, acil tıp teknisyeni, optisyen, ağız ve diş sağlığı teknikerleri ve doktor kadrolarındaki boşluklara gerekli atamalar mutlaka yapılmalıdır” dedi.

 

Eksik Kadrolara Gerekli Atamalar Yapılmalı!

 

Özlük Hakları Bir An Önce İyileştirilmelidir!

 

“Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sektöründe yaşanan sorunların çözümü adına gerçekçi politikalar bir an önce hayata geçirilmelidir” diyen Yılmazkaya, Mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

“Öncelikli olarak sağlıkçılarımızın yoğun çalışma koşullarının düzenlenmesi adına eksik kadrolara gerekli atamalar yapılmalı, özlük hakları bir an önce iyileştirilmelidir. Üstelik pandemi vakalarının düşüş eğiliminde olduğu bu dönemde eksik atamalar hızla yapılıp kurum içi eğitimler tamamlanmalı, böylece sonbaharda olası yeni varyant hasta artışına hazırlık yapılmalıdır” dedi.

 

Yeni Covid Varyantlarına Karşı Daha Güçlü Bir Sağlık Sistemi!

 

Yılmazkaya, “Buradan Sağlık Bakanına seslenmek istiyorum: Yeni Covid varyantlarına karşı daha güçlü bir sağlık sistemi için yaklaşık 40 branşta 700 bine yakın sağlık çalışanı atanmayı bekliyor. Bu atamalar yapılırsa yorgun ve bitkin olan sağlık sitemimize taze kan olacaktır. İş bekleyen sağlık meslek gruplarına çözüm üretilmesi için sağlıkta beklenen atamaların bir an önce yapılması şart. Cerrahi anestezi teknikerleri, servis yoğun bakım hemşireleri, odyoloji, acil tıp teknisyeni, optisyen, ağız ve diş sağlığı teknikerleri ve doktor kadrolarındaki boşluklara gerekli atamalar mutlaka yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı