Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 09:15
 
2 Hemşire covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.
Konya’da bir süredir Covid-19 tedavisi gören 25 yıllık hemşire Melek Çolak ve Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Klinik Hemşiresi Sevgül Memet, covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.
YAŞAM Haberi
2 Hemşire covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Konya’da Covid-19’a yakalanan hemşire vefat etti

 

Korona virüsüne yakalandıktan sonra görev yaptığı Konya Numune Hastanesi’nde tedavi altına alınan 25 yıllık hemşire Melek Çolak, yoğun bakımdaki 46 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Melek Çolak’ın, 2 Eylül 2021 tarihinde Covid-19 testi pozitif çıkmış, bunun üzerine görev yaptığı hastanede tedavi altına alınan ve durumu ağırlaşan Melek Çolak, yoğun bakıma alınmıştı.   

 

 

Çolak’ın ablasının da aynı hastanede hemşire olarak görev yaptığı ve aynı yıl hemşirelik mesleğine başladığı öğrenildi.

 

Öte yandan, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da, il müdürlüğüne ait resmi web sitesinden paylaştığı başsağlığı mesajında, “Konya Numune Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapmakta olan mesai arkadaşımız Melek Çolak’ın hayatını kaybettiğini çok derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhum sağlık çalışanımıza Allah’tan rahmet niyaz eder, başta ailesi ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim” ifadelerine yer verdi. Hemşire Çolak’ın cenazesi, Konya’nın Beyşehir ilçesinde toprağa verildi.(gazeteduvar.com.tr)

 

 

Sevgül Hemşire Coronovirüse Yenik Düştü

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi  Kalp Damar Cerrahisi  Klinik Hemşiresi Sevgül Memet yakalanmış olduğu Covid 19 hastalığına yenik düşerek vefat etti.(saglikpersonelihaber.net)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı